Լավագույն տասնյակը
տղամարդկանց
1  Արոնյան Լևոն 2773
2  Սարգսյան Գաբրիել 2682
3  Մելքումյան Հրանտ 2663
4  Գրիգորյան Կարեն Հ. 2662
5  Մովսիսյան Սերգեյ 2649
6  Հակոբյան Վլադիմիր 2642
7  Հովհաննիսյան Ռոբերտ 2642
8  Տեր-Սահակյան Սամվել 2640
9  Մարտիրոսյան Հայկ 2617
10   Պետրոսյան Մանուէլ 2607
Լավագույն տասնյակը
կանանց
1   Դանիելյան էլինա 2407
2   Սարգսյան Աննա Մ. 2405
3   Մկրտչյան Լիլիթ 2388
4   Անդրիասյան Սիրանուշ 2298
5   Գալոյան Լիլիթ 2285
6   Գևորգյան Մարիա 2228
7   Ղուկասյան Սիրանուշ 2222
8   Կուրսովա Մարիա 2221
9   Գաբոյան Սուսաննա 2211
10   Բաբայան Արմինե 2177

26.12.2019

Հայաստանի առաջնություններ
 /բարձրագույն խումբ/

 Հունվարի 11-24-ը կանցկացվեն  Հայաստանի տղամարդկանց 80-րդ եւ կանանց 75-րդ առաջնությունները:
Մրցաշարերի բացման հանդիսավոր արարողությունները տեղի կունենան հունվարի 11-ին` ժամը 15:00-ին:

 

26.12.2019

Տ. Պետրոսյանի անվ. շախմատի տան եզրափակիչ մրցաշար

  Ավարտվեց  Տ. Պետրոսյանի անվան շախմատի տան առաջնության եզրափակիչ մրցաշարը: Հաղթող ճանաչվեց և Հայաստանի 81-րդ առաջնության 1-ին խմբի մրցաշարի ուղեգիր նվաճեց՝ Էդուարդ Հակոբյանը: 2-րդ հորիզոնականը զբաղեցրեց Արշակ Մելքոնյանը՝ 7 միավոր և եռյակը 6,5 միավորով եզրափակեց Ալբերտ Գևորգյանը:

22.12.2019

Ամանորյա կայծակնային մրցաշար

  Դեկտեմբերի 28-ին կանցկացվի ամանորյա կայծակնային մրցաշար:      
Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

 A խումբ              B խումբ   
                                                կարդալ ավելին 

04.12.2019

Տ. Պետրոսյանի անվ. շախմատի տան եզրափակիչ մրցաշար

 Մրցաշարը կանցկացվի դեկտեմբերի 16-25-ը:  
Մրցաշարի կանոնադրությանը կարող եք ծանոթանալ այստեղ՝ http://chesshouse.am/files/Final.pdf:
Մրցաշարի մասնակիցները պետք է ունենան ՖԻԴԵ-ի նույնականացման համար:

Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ՝ 

                                                

26.11.2019

ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԱՐԱԳ ՇԱԽՄԱՏԻ ԱՌԱՋՆՈՒԹՅՈՒՆ ԿԻՍԱԵԶՐԱՓԱԿԻՉ ՄՐՑԱՇԱՐ

 Հայաստանի արագ շախմատի կիսաեզրափակիչ մրցաշարը կանցկացվի 2019թվականի դեկտեմբերի 22-ին, Տ. Պետրոսյանի անվ. շախմատի տանը: Մասնակցության իրավունք ունեն 220-230 արագ շախմատի վարկանիշ ունեցող շախմատիստները եւ  4 որակավորման մրցաշարերի (հաշվարկվում են 3 ամենաբարձր արդյունքները)ընդհանուր հաշվարկում 1-34-րդ հորիզոնականները զբաղեցրած շախմատիստները` http://chesshouse.am/files/1-2-3-4rapid.pdf

  

22.11.2019

Տ. Պետրոսյանի անվ. շախմատի տան պատանիների առաջնության  եզրափակիչ մրցաշար

 Մրցաշարը կանցկացվի դեկտեմբերի 04-13-ը: 
 Խաղերի սկիզբը` դեկտեմբերի 04-ին, մինչև 8տ. ժամը` 13.00, մինչև 10տ. և 12տ.`  ժամը 16.00: 
Մրցաշարի կանոնադրությանը կարող եք ծանոթանալ այստեղ՝ http://chesshouse.am/files/8-10-12.pdf
 Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`
                                           

21.11.2019

Հայաստանի առաջնության արագ շախմատի 1/2 եզրափակիչ մրցաշարի ընտրական փուլերը  կանցկացվեն.

 4-րդ  մրցաշար՝ նոյեմբերի 24-ին,
 Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

                                              

13.11.2019

1-ին կարգի որակավորման մրցաշար 

Նոյեմբերի 22-ից դեկտեմբերի 3-ը կանցկացվի 1-ին կարգի որակավորման մրցաշար:
Խաղերի սկիզբը նոյեմբերի 22-ին ժամը 16.00-ին:
Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`
    

 

07.11.2019

Հայաստանի առաջնության արագ շախմատի 1/2 եզրափակիչ մրցաշարի ընտրական փուլերը  կանցկացվեն.

 3-րդ  մրցաշար՝ նոյեմբերի 10-ին,
 Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

                                              

04.11.2019

<<ԱՇՈՒՆ - 2019>>

Նոյեմբերի 12-20-ը կանցկացվի վարկանիշային մրցաշարը:
Խաղերի սկիզբը նոյեմբերի 12-ին ժամը 16.00-ին:
Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`
    

 

կարդալ ավելին        

25.10.2019

Շ Ն Ո Ր Հ Ա Վ Ո Ր Ո Ւ Մ   Ե Ն Ք

ՇԱՆԹ ՍԱՐԳՍՅԱՆԻՆ 
 մինչև 20 տարեկանների 
 աշխարհի առաջնությունում 

    արծաթե  
ԱՐԱՄ ՀԱԿՈԲՅԱՆԻՆ 
բրոնզե

  մեդալ նվաճելու առթիվ
  

22.10.2019

Հայաստանի առաջնության արագ շախմատի 1/2 եզրափակիչ մրցաշարի ընտրական փուլերը  կանցկացվեն.

 2-րդ  մրցաշար՝ հոկտեմբերի 26-ին,
 Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

                                            կարդալ ավելին

22.10.2019

2-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 

Հոկտեմբերի 30-ից նոյեմբերի 8-ը կանցկացվի 2-րդ կարգի որակավորման մրցաշար:
Խաղերի սկիզբը հոկտեմբերի 30-ին ժամը 16.00-ին:
Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`
    

 

16.10.2019

Հայաստանի Հանրապետության մարզերի, Երևան քաղաքի և Արցախի Հանրապետության հանրակրթական դպրոցների 8-12-րդ դասարանների աշակերտների սպարտակիադա

Սպարտակիադան կանցկացվի հոկտեմբերի 17-19-ը Տ. Պետրոսյանի անվ. շախմատի տանը:
1-ին խաղափուլը՝  հոկտեմբերի 17-ին ժամը 10.00-ին:
Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`
    

 

14.10.2019

Շ Ն Ո Ր Հ Ա Վ Ո Ր Ո Ւ Մ   Ե Ն Ք

ՇԱՆԹ ՍԱՐԳՍՅԱՆԻՆ 
 մինչև 18 տարեկանների 
 աշխարհի առաջնությունում 

    արծաթե  
ԱՐԹՈՒՐ ԴԱՎԹՅԱՆԻՆ 
բրոնզե

  մեդալ նվաճելու առթիվ
  

12.10.2019

3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 

Հոկտեմբերի 16-24-ը կանցկացվի 3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար:
Խաղերի սկիզբը հոկտեմբերի 14-ին ժամը 16.00-ին:
Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`
    

 

 06.10.2019

ՀՀ բիզնես ոլորտի, տեղեկատվական տեխնոլոգիաների, հեռահաղորդակցության և ֆինանսաբանկային  ընկերությունների միջև արագ շախմատի 17-րդ սիրողական առաջնություն

   Առաջնությանը մասնակցում էին  46 շախմատիստներ, որոնք ներկայացնում էին 9 ֆինանսաբանկային և բիզնես ոլորտի ընկերություններ:

                                                                                     կարդալ ավելին 

25.09.2019

              Հ Ա Յ Տ Ա Ր Ա Ր Ո Ւ Թ Յ Ո Ւ Ն

 Հոկտեմբերի 3-12-ը կանցկավի շախմատի տան պատանիների առաջնության 1/2 եզրափակիչ մրցաշարը: Մրցաշարը կանցկացվի 3 տարիքային խմբերով՝ մինչև 8, 10 12տ.:
Մասնակցության իրավունք ունեն 4-րդ և 3-րդ կարգային շախմատիստները:
Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

                                     

24.09.2019

Հայաստանի առաջնության արագ շախմատի 1/2 եզրափակիչ մրցաշարի ընտրական փուլերը  կանցկացվեն.

 1-ին  մրցաշար՝ սեպտեմբերի 29-ին,
 Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

                                            կարդալ ավելին

20.09.2019

Հ Ա Յ Տ Ա Ր Ա Ր Ո Ւ Թ Յ Ո Ւ Ն

Սեպտեմբերի 24-ից հոկտեմբերի 2-ը կանցկացվի 4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար:
Խաղերի սկիզբը սեպտեմբերի 24-ին ժամը՝ 16.00-ին:
 
Մ
րցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

                                                  

27.07.2019

Հ Ա Յ Տ Ա Ր Ա Ր Ո Ւ Թ Յ Ո Ւ Ն

Տ. Պետրոսյանի անվ. շախմատի տանը հուլիսի 12-22-ը կանցկացվի Հայատանի կանանց 75-րդ առաջնության առաջին խմբի մրցաշարը (Երևանի բաց առաջնություն):  Խաղերի սկիզբը հուլիսի 13-ին ժամը՝ 15.00-ին: 
Մ
րցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

                                                

 24.06.2019

4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար

 Հուլիսի 2-11-ը կանցկացվի 4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար:
Խաղերի սկիզբը հուլիսի 2-ին ժամը 11:00-ին:
Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ՝                       

                                                 

 21.06.2019

Կարեն Ասրյանի 12-րդ հուշամրցաշար

  Միջազգային վարպետ Շանթ Սարգսյանը եզրափակիչ տուրում ոչ-ոքի խաղաց գրոսմայստեր Հովիկ Հայրապետյանի հետ և դարձավ Կարեն Ասրյանի 12-րդ հուշամրցաշարի միանձնյա հաղթող: Նրանից կես միավորով հետ մնացին՝ ուկրաինացի Վլադիմիր Օնիշչուկը, Հովիկ Հայրապետյանը և միջազգային վարպետ Դավիթ Շահինյանը, որոնք էլ համապատասխանաբար զբաղեցրին 2-4-րդ տեղերը:

17.06.2019

Տիգրան Պետրոսյանի հուշամրցաշար

Այսօր շախմատի տանն անցկացվեց աշխարհի 9-րդ չեմպիոն Տիգրան Պետրոսյանի ծննդյան 90-ամյակին նվիրված կայծակնային մրցաշար, որին  մասնակցում էին 30 շախմատիստներ (60+):  Մրցաշարի հաղթող ճանաչվեց  Գարիկ Խաչատրյանը, 2-րդը՝ Լյուվիգ Ղարիբյանն էր, երրորդ հորիզոնականը զբաղեցրեց Անուշավան Առաքելյանը:

 17.06.2019

 «Գահերի խաղը»

Այսօր շախմատի տանը տեղի ունեցավ շախմատի աշխարհի 9-րդ չեմպիոն Տիգրան Պետրոսյանի «Գահերի խաղը, ինչպե՞ս հաղթել շախմատում» գրքի հայերեն հրատարակված տարբերակի շնորհանդեսը:

 

 17.06.2019

 

Այսօր շախմատի աշխարհի 9-րդ չեմպիոն Տիգրան Պետրոսյանի
ծննդյան 90-ամյակն է

 12.06.2019

Տիգրան Պետրոսյանի հուշամրցաշար

  Հունիսի 17-ին ժամը 11.00 կանցկացվի աշխարհի 9-րդ չեմպիոն Տիգրան Պետրոսյանի ծննդյան օրվան նվիրված հուշամրցաշար /կայծակնային/: Կարող են մասնակցել 60 և բարձր տարիքով շախմատիստները:
Ցուցակագրումը մինչև հունիսի 14-ը:

Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ՝

 

 11.06.2019

ԱՄԱՌ 2019

  Հունիսի 21-29-ը կանցկացվի վարկանիշային մրցաշար:
Խաղերի սկիզբը հունիսի 21-ին ժամը՝ 15:00:

Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ՝

 

 11.06.2019

Կարեն Ասրյանի 12-րդ հուշամրցաշար

  Շախմատի տանը մեկնարկեց Կարեն Ասրյանի հիշատակին նվիրված միջազգային բաց առաջնությունը: Մրցաշարին մասնակցում է 8 երկրի 95 շախմատիստ, այդ թվում 14 գրոսմայստեր, 4 միջազգային վարպետ, 2 կանանց միջազգային վարպետ, 6 ՖԻԴԵ-ի վարպետ:

24.05.2019

3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 

Մայիսի 31-ից հունիսի 7-ը կանցկացվի 3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար:
Խաղերի սկիզբը մայիսի 31-ին ժամը 11.00-ին:
Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`
    

 

 22.05.2019

 

ՓԾ շախմատի 2019 թ. առաջնություն

 Մայիսի 21-ին Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տանն անցկացվեց ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության փրկարար ծառայության կառուցվածքային և տարածքային ստորաբաժանումների շախմատի ամենամյա առաջնություն: Առաջնությանը մասնակցելու հնարավորություն էր ստացել 10 փրկարար: Հաղթող ճանաչվեց Սեդրակ Եգանյանը (Արագածոտնի ՄՓՎ)՝ 9 հնարավորից 8 միավոր: Երկրորդը Սարգիս Կյուրեղյանն Էր (ՓՈՒՎ)՝ 7,5 միավոր և երրորդը հորիզոնականը զբաղեցրեց Էդան Սնգրյանը (ՔՊ)՝ 6 միավոր:

 21.05.2019

Խուլ համրերի  Հայաստանի 2019 թ. առաջնություն

   Շախմատի տանն անցկացված Խուլ համրերի Հայաստանի առաջնությունում հաղթող ճանաչվեց Վանաձորի ներկայացուցիչ Սարգիս Աթաբեկյանը, արծաթե մեդալը բաժին հասավ Երևանցի  Հակոբ Հակոբյանին, երրորդ մրցանակակիր դարձավ Երևանը ներկայացնող մեկ այլ մասնակից՝ Սարո Մելքոնյանը:

20.05.2019

  Հ Ա Յ Տ Ա Ր Ա Ր Ո Ւ Թ Յ Ո Ւ Ն


Մայիսի 28-ին կանցկացվի արագ շախմատի մրցաշար՝ նվիրված Հայաստանի Առաջին Հանրապետության օրվան:
Խաղերի սկիզբը՝ մայիսի 28-ին ժամը` 11.00:
Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`
    

 

19.05.2019

             Հ Ա Յ Տ Ա Ր Ա Ր ՈՒ Թ Յ ՈՒ Ն 

 Տ.Պետրոսյանի անվան շախմատի տանը մայիսի 23-ից հունիսի 1-ը  կանցկացվի Երևանի 89-րդ առաջնությունը: 
Խաղերի սկիզբը՝ ժամը 15.00-ին:
Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

19.05.2019

4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 

Մայիսի 22-30-ը կանցկացվի 4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար:
Խաղերի սկիզբը մայիսի 22-ին ժամը 11.00-ին:
Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`
    

 

07.05.2019

                 Հ Ա Յ Տ Ա Ր Ա Ր Ո Ւ Թ Յ Ո Ւ Ն
Տ. Պետրոսյանի անվան շախմատի տանը մայիսի 9-ին կանցկացվի արագ շախմատի մրցաշար՝ նվիրված Հաղթանակի օրվան:
Խաղերի սկիզբը՝ մայիսի 9-ին ժամը` 11.00:
Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`
    

 

02.05.2019

Հայաստանի կանանց առաջնության կիսաեզրափակիչ մրցաշար

Մրցաշարը կանցկացվի մայիսի 10-20-ը:
Մասնակցության իրավունք ունեն  երկրորդ, առաջին և մինչև 2001 ազգային վարկանիշ ունեցող  շախմատիստուհիները:
Հայտերի ներկայացման վերջնաժամկետն է մայիսի 10-ը:
Խաղերի սկիզբը՝ մայիսի 11-ին, ժամը 15.30-ին:
Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

                                                

02.05.2019

             Հ Ա Յ Տ Ա Ր Ա Ր ՈՒ Թ Յ ՈՒ Ն 

Մայիսի 11-19-ը  Տ.Պետրոսյանի անվան շախմատի տանը կանցկացվի Երևանի 89-րդ առաջնության կիսաեզրափակիչ մրցաշարը: 
Խաղերի սկիզբը՝ ժամը 15.30-ին:
Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`


կարդալ ավելին

17.04.2019

1-ին կարգի որակավորման մրցաշար 

Ապրիլի 30-ից  մայիսի 8-ը կանցկացվի 1-ին կարգի որակավորման մրցաշար:
Խաղերի սկիզբը ապրիլի 30-ին ժամը 16.00-ին:
Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`
    

 

09.04.2019

Հայաստանի պատանիների և աղջիկների առաջնություններ

Մրցաշարը կանցկացվի ապրիլի 13-22-ը Հայաստանի շախմատի ակադեմիայում:
Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`  

                                                    

09.04.2019

2-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 

Ապրիլի 17-27-ը կանցկացվի 2-րդ կարգի որակավորման մրցաշար:
Խաղերի սկիզբը ապրիլի 17-ին ժամը 16.00-ին:
Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`
    

 

27.03.2019

3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 

Ապրիլի 3-12-ը կանցկացվի 3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար:
Խաղերի սկիզբը ապրիլի 3-ին ժամը 16.00-ին:
Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`
    

 

19.03.2019

Հայաստանի պատանիների և աղջիկների առաջնության կիսաեզրափակիչ մրցաշար

Մրցաշարը կանցկացվի մարտի 23-31-ը Հայաստանի շախմատի ակադեմիայում:
Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`  

                                                    

19.03.2019

 Վետերան շախմատիստների Հայաստանի առաջնություն

Առաջնությունը կանցկացվի մարտի 22-31-ը , երկու տարիքային խմբերով՝ 50+ և 65+:
Խաղերի սկիզբը մարտի 23-ին ժամը 15.00-ին:
Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`
    

 

 18.03.2019

ՀՀ բիզնես ոլորտի, տեղեկատվական տեխնոլոգիաների, հեռահաղորդակցության և ֆինանսաբանկային  ընկերությունների միջև արագ շախմատի 16-րդ սիրողական առաջնություն

   Առաջնությանը մասնակցում էին  40 շախմատիստներ, որոնք ներկայացնում էին 9 ֆինանսաբանկային և բիզնես ոլորտի ընկերություններ:

                                                                                     կարդալ ավելին 

06.03.2019

4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 

Մարտի 14-22-ը կանցկացվի 4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար:
Խաղերի սկիզբը մարտի 14-ին ժամը 16.00-ին:
Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`
    

 

21.02.2019

<<ԳԱՐՈՒՆ - 2019>>

Մարտի 1-9-ը կանցկացվի վարկանիշային մրցաշարը:
Խաղերի սկիզբը մարտի 1-ին ժամը 16.00-ին:
Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`
    

 

կարդալ ավելին        

13.02.2019

3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 

Փետրվարի 19-27-ը կանցկացվի 3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար:
Խաղերի սկիզբը փետրվարի  19-ին ժամը 16.00-ին:
Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`
    

 

29.01.2019

4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 

Փետրվարի 6-14-ը կանցկացվի 4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար:
Խաղերի սկիզբը փետրվարի  6-ին ժամը 16.00-ին:
Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`
    

 

23.01.2019

             Հ Ա Յ Տ Ա Ր Ա Ր ՈՒ Թ Յ ՈՒ Ն 

Ս.թ. հունվարի 24-ից փետրվարի 2-ը Տ.Պետրոսյանի անվան շախմատի տանը կանցկացվեն Երևանի պատանիների մինչև 10 և 12 տ. առաջնության կիսաեզրափակիչ մրցաշարերը: 
Խաղերի սկիզբը՝ ժամը 16.00-ին:
Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

                                       

10.01.2019

Հայաստանի արագ շախմատի առաջնություն նվիրված Աշոտ Անաստասյանի հիշատակին

Առաջնությունը կանցկացվի հունվարի 22-ին և 23-ին:
Մասնակցության իրավունք ունեն  231 և բարձր վարկանիշ ունեցող շախմատիստները:
Հայտերի ներկայացման վերջնաժամկետն է հունվարի 21-ը:
Խաղերի սկիզբը՝ ժամը 14.00-ին:

                                                 

09.01.2019

Հայաստանի արագ շախմատի առաջնության կիսաեզրափակիչ մրցաշար

Հայաստանի արագ շախմատի կիսաեզրափակիչ մրցաշարը կանցկացվի հունվարի 19-ին:
Մասնակցության իրավունք ունեն մինչև 231 վարկանիշ ունեցող շախմատիստները: 1-15-րդ տեղեր զբաղեցրած շախմատիստներն իրավունք կստանան մասնակցելու եզրափակիչ մրցաշարին:
Հայտերի ներկայացման վերջնաժամկետն է հունվարի 15-ը:
Խաղերի սկիզբը՝ ժամը 11.00:

                                                  

03.01.2019

                Հայաստանի առաջնություններ
                       /բարձրագույն խումբ/

 Հունվարի 11-21-ը կանցկացվեն  Հայաստանի տղամարդկանց 79-րդ եւ կանանց 74-րդ առաջնությունները:
Մրցաշարերի բացման հանդիսավոր արարողությունները տեղի կունենան հունվարի 11-ին` ժամը 15:00-ին:

01.01.2019

Շնորհավոր Ամանոր և Սուրբ ծնունդ

        
    
Շնորհավորում ենք բոլորի Նոր Տարին և Սուրբ ծնունդը, ցանկանում ենք առողջություն, երջանկություն, նորանոր հաջողություններ: