Լավագույն տասնյակը
տղամարդկանց
1  Արոնյան Լևոն 2780
2  Սարգսյան Գաբրիել 2691
3  Մելքումյան Հրանտ 2660
4  Հակոբյան Վլադիմիր 2650
5  Մովսիսյան Սերգեյ 2645
6  Հովհաննիսյան Ռոբերտ 2621
7  Անդրիասյան Զավեն 2603
8  Փաշիկյան Արման 2599
9  Պետրոսյան Տիգրան Լ. 2598
10  Մարտիրոսյան Հայկ Մ. 2597
Լավագույն տասնյակը
կանանց
1   Դանիելյան էլինա 2409
2   Մկրտչյան Լիլիթ 2384
3   Սարգսյան Աննա Մ. 2331
4   Կուրսովա Մարիա 2289
5   Անդրիասյան Սիրանուշ 2286
6   Գալոյան Լիլիթ 2285
7   Գևորգյան Մարիա 2209
8   Ղուկասյան Սիրանուշ 2205
9   Բաբայան Արմինե 2189
10   Գաբոյան Սուսաննա 2114

01.06.2015

 "ԱՄԱՌ - 2015 "

  Մրցաշարը կանցկացվի հունիսի 11-20-ը, 2 խմբով`
1-ին խումբ` մասնակցում են 2021 և ավելի ազգային վարկանիշով շախմատիստները:
2-րդ խումբ` մասնակցում են մինչև 2020 ազգային վարկանիշ ունեցող (այդ թվում և առանց վարկանիշի` տեղերը սահմանափակ են) շախմատիստները:
Տաս մասնակիցներ` ովքեր չունեն միջազգային վարկանիշներ, իրավունք կստանան մասնակցելու` ԱՇՈւՆ-2015" մրցաշարին: 
    Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

                                               

01.06.2015

 Հայաստանի առաջնության կիսաեզրափակիչ մրցաշար

     Ջերմուկում ընթացող Հայաստանի առաջնության կիսաեզրափակիչ մրցաշարում այսօր կայացել են 3-րդ խաղափուլի հանդիպումները:
    Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

                                               

25.05.2015

3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար

        Հունիսի 2-10-ը կանցկացվի 3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար:
        Խաղերի սկիզբը` հունիսի 2-ին ժամը 12.00: 
        Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

                                                

17.05.2015

Հայաստանի Առաջին Հանրապետության օրվան նվիրված մրցաշար

        Մայիսի 28-ին ժամը 11-ին կանցկացվի արագ շախմատի մրցաշար:
        Կարող են մասնակցել բոլոր ցանկացողները:        
        Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

                                                

17.05.2015

Խուլ համրերի շախմատի Հայաստանի 2015 թ. առաջնություն

  Շախմատի տանը մայիսի 13-16-ը անցկացվեց  խուլերի շախմատի 2015 թ. Հայաստանի առաջնությունը:
    Չեմպիոնի կոչումը նվաճեց Երևանից Հակոբ Հակոբյանը, 7 հնարավորից վաստակելով 6,5 միավոր, 2-րդը Աբովյանից Նարեկ Թադևոսյանն էր` 5,5 միավոր և 3-րդ տեղը զբաղեցրեց Վանաձորցի Սարգիս Աթաբեկյանը` 5,5 միավոր:

                                              

11.05.2015

4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար

        Մայիսի 20-27-ը կանցկացվի 4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար:
        Խաղերի սկիզբը` մայիսի 20-ին ժամը 16.00: 
        Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

                                               

09.05.2015

Հաղթանակի օրվան նվիրված արագ շախմատի մրցաշար

անցկացվեց այսօր շախմատի տանը: Մրցաշարին մասնակցեցին  169 շախմատիստներ, այդ թվում  15 միջազգային կոչում ունեցողներ: Մրցաշարի հաղթող դարձավ` Հայաստանի հավաքականի առաջատար Լևոն Արոնյանը,  2-րդը ԱՄՆ-ից  մեր հայրենակից, միջազգային վարպետ Անդրանիկ Մատիկոզյանն էր և 3-րդ տեղը զբաղեցրեց` Հարություն Բարսեղյանը:

02.05.2015

Արագ շախմատի մրցաշար

       Մայիսի  9-ին ժամը 11:00-ին Տ. Պետրոսյանի անվան շախմատի տանը կանցկացվի արագ շախմատի մրցաշար:
       Կարող են մասնակցել բոլոր ցանկացողները:
       Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

                                                 

30.04.2015

       1-ին կարգի որակավորման մրցաշարի      ընթացքին են հետևում Ծաղկաձորում անցկացված աշխարհի թիմային առաջնության մասնակից Հունգարիայի հավաքականի անդամ, միջազգային գրոսմայստեր, Ռափփորդ Ռիչարդը և առաջնության մեկնաբաններ, միջազգային գրոսմայստերներ Ալեքսեյ Շիրովը և Զավեն Անդրիասյանը:

                                          

22.04.2015

1-ին կարգի որակավորման մրցաշար

       Ապրիլի 29-ից մայիսի 8-ը  կանցկացվի 1-ին կարգի որակավորման մրցաշար:
        Խաղերի սկիզբը` ապրիլի  29-ից ժամը 16.00:
        Կանոնադրության հետ կարող եք ծանոթանալ այստեղ`
http://chesshouse.am/files/1-in_k..pdf:
        Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

                                          

14.04.2015

Հայոց Ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի կապակցությամբ

ապրիլի 26-ին Տ. Պետրոսյանի անվան շախմատի տանը կանցկացվի`  
   - միաժամանակյա խաղաշար վետերան շախմատիստների համար, սկիզբը ժամը 12.00,
   - արագ շախմատի մրցաշար,
կարող են մասնակցել բոլոր ցանկացողները,  սկիզբը ժամը 11.00:
      Ցուցակագրումը մինչև ապրիլի 22-ը, ժամը 15.00
:

        Արագ շախմատի մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

                                          

07.04.2015

2-րդ կարգի որակավորման մրցաշար

       Ապրիլի 15-23-ը  կանցկացվի 2-րդ կարգի որակավորման մրցաշար:
        Խաղերի սկիզբը` ապրիլի  15-ից ժամը 16.00:
        Կանոնադրության հետ կարող եք ծանոթանալ այստեղ` http://chesshouse.am/files/2-rd_k..pdf:
        Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

                                           

24.03.2015

ՈՐՈՇՈՒՄ N46

       Հայաստանի շախմատային ֆեդերացիան կայացրել է որոշում, որտեղ մասնակի փոփոխություններ են կատարվել 1-ին և 4-րդ կարգեր լրացնելու համար որակավորման մրցաշարերում անհրաժեշտ պայմանների վերաբերյալ:

                                     

24.03.2015

3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար

       Ապրիլի 1- 9-ը  կանցկացվի 3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար:
        Խաղերի սկիզբը` ապրիլի  1-ից:
        Կանոնադրության հետ կարող եք ծանոթանալ այստեղ`http://chesshouse.am/files/3-.pdf :
        Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

                                             

13.03.2015

ՀՀ ԲՈւՀ-երի 16-րդ հանրապետական մարզական խաղեր

        Մրցաշարն կանցկացվի  Տ. Պետրոսյանի անվան շախմատի տանը, մարտի 14-17-Á:
       Մասնակցում են 13 ԲՈՒՀ-երի 4-ական շախմատիստ-
ներ:     
        Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

                                              

05.03.2015

4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար

       Մարտի 18-ից  26-ը  կանցկացվի 4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար:
        Խաղերի սկիզբը` մարտի  18-ից:
        Կանոնադրության հետ կարող եք ծանոթանալ այստեղ`http://chesshouse.am/files/4-rd_k..pdf:
        Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

                                               

03.03.2015

Երկրների դասակարգումը մարտի 1-ի դրությամբ

                                                                     Կանայք
1. Ռուսաստան      2774                 1. Չինաստան         2500
2. Չինաստան        2704                 2. Ռուսաստան       2485
3. Ուկրաինա         2689                 3. Վրաստան           2439
4. ԱՄՆ                   2679                 4. Ուկրաինա          2410
5. Հնդկաստան      2657                 5. Հնդկաստան       2394
6. Ֆրանսիա           2656                 6. Հունգարիա         2370
7. Հայաստան        2651                 7. Լեհաստան         2361
8. Հունգարիա        2650                 8. Գերմանիա         2337
9. Հոլանդիա          2634                 9. ԱՄՆ                    2325
10. Անգլիա            2632                10. Ֆրանսիա           2325
                                                        19 Հայաստան         2251

                                              

23.02.2015

"ԳԱՐՈՒՆ - 2015"

        Մարտի 2-10-ը կանցկացվի " ԳԱՐՈՒՆ-2015" մրցաշարը: Մրցաշարն կանցկացվի 2 խմբով`
1-ին խումբ
-մասնակցում են մինչև 2051 ազգային վարկանիշ ունեցող (այդ թվում և առանց վարկանիշի 1-ին կարգային` տեղերը սահմանափակ են) շախմատիստները:
2-րդ խումբ
 - մասնակցում են 2051 և ավելի ազգային վարկանիշով շախմատիստները:
         Խաղերի սկիզբը` մարտի 3-ին, ժամը` 16:00-ին:
        Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

                                              

23.02.2015

Երևանի պատանիների առաջնություն

    Ավարտվեց Երևանի պատանիների առաջնությունը: Երևանի չեմպիոններին որոշելուց բացի, առաջնությունն  ի հայտ բերեց այն մասնակիցներին, ովքեր իրավունք ստացան մասնակցելու Հայաստանի պատանիների առաջնության կիսաեզրափակիչ մրցաշարին (14-23 մարտի):

Կարդալ ավելին

05.02.2015

Պատանիների Երևանի 2015 թ. առաջնություն

        Փետրվարի 13-ից  21-ը  կանցկացվի Երևանի պատանիների առաջնությունը:
        Բացումը` փետրվարի 13-ին, ժամը` 15:00-ին:
        Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

                                              

14.01.2015

4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար

        Փետրվարի 3-ից  10-ը  կանցկացվի 4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար:
        Խաղերի սկիզբը` փետրվարի 3-ին, ժամը` 16:00-ին:
        Կանոնադրության հետ կարող եք ծանոթանալ այտեղ`http://chesshouse.am/files/4-rd_k..pdf:
        Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

                                             

31.12.2014

Շնորհավոր Ամանոր և Սուրբ ծնունդ

        
    Շնորհավորում ենք բոլորի Նոր Տարին և Սուրբ ծնունդը, ցանկանում ենք առողջություն, երջանկություն, նորանոր հաջողություններ:

                      

1 2 3 4 5 6