Լավագույն տասնյակը
տղամարդկանց
1  Արոնյան Լևոն 2765
2  Սարգսյան Գաբրիել 2689
3  Մելքումյան Հրանտ 2670
4  Հակոբյան Վլադիմիր 2650
5  Հովհաննիսյան Ռոբերտ 2637
6  Մովսիսյան Սերգեյ 2630
7 Գաբուզյան Հովհաննես 2611
8  Մարտիրոսյան Հայկ 2607
9  Անդրիասյան Զավեն 2604
10   Փաշիկյան Արման 2599
Լավագույն տասնյակը
կանանց
1   Դանիելյան էլինա 2427
2   Մկրտչյան Լիլիթ 2392
3   Սարգսյան Աննա Մ. 2339
4   Գալոյան Լիլիթ 2285
5   Անդրիասյան Սիրանուշ 2280
6   Կուրսովա Մարիա 2279
7   Ղուկասյան Սիրանուշ 2245
8   Գևորգյան Մարիա 2228
9   Բաբայան Արմինե 2189
10   Խաչատրյան Աննա 2121

28.12.2014

Ալբերտ Օրդյանի հուշամրցաշար

        Այսօր շախմատի տանը ացկացվեց Ալբերտ Օրդյանի հուշամրցաշարը: Մրցաշարին մասնակցում էին 60 վետերան շախմատիստներ: Հաղթող ճանաչվեց Գարիկ Խաչատրյանը: 2-րդ տեղում Տիգրան Սահակյանն էր, 3-րդ մրցանակը բաժին հասավ Ադոլֆ Դեմիրխանյանին:
    

                      

25.12.2014

Ամանորյա կայծակնային մրցաշարեր

        Դեկտեմբերի 29-ին  կանցկացվեն ամանորյա երկու կայծակնային մրցաշարեր:
    B/ Մասնակցում են մինչև 2100 ազգային վարկանիշ ունեցող (այդ թվում և առանց վականիշի) շախմատիստները: Սկիզբը ժ. 11.00-ին:
     A/ Մասնակցում են 2101 և ավելի ազգային վարկանիշով շախմատիստները և "B"
 մրցաշարում 1-5-րդ տեղեր գրաված շախմատիստները: Սկիզբը ժամը 14.30-ին: 
      Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ` 

                                A                 B   

21.12.2014

Ավարտվեց շախմատի տան  արագ շախմատի եզրափակիչ մրցաշարը

       
1-ին  տեղը   6  միավորով  զբաղեցրեց  Տիգրան Կ. Հարությունյանը:  2-4-րդ տեղերը  5,5-ական միավորով բաժանեցին գրոսմայստեր Գևորգ Հարությունյանը, ֆվ. Հայկ Մարտիրոսյանը և Ռաֆայել Բակունցը:

20.12.2014

Շախմատի տան  եզրափակիչ մրցաշարի հաղթող դարձավ Արտավազդ Հայրապետյանը

       
Մրցաշարին մասնակցում էին 66 շախմատիստներ: 9 հնարավորից 7.5-ական միավոր վաստակեցին Արտավազդ Հայրապետյանը և Ռաֆայել Բակունցը, լրացուցիչ ցուցանիշներով  չեմպիոնի կոչումը նվաճեց Արտավազդ Հայրապետյանը: 3-րդ տեղը 7 միավորով զբաղեցրեց Եվրոպայի մինչև 14 տ. փոխչեմպիոն Արամ Հակոբյանը:
                                                

20.12.2014

 

"Սպորտը հանուն հավասար հնարավորությունների"

        Այսօր շախմատի տանը անցկացվեց արդեն ավանդույթ դարձած շախմատային խաղաշար գրոսմայստեր Լևոն Արոնյանի հետ:
        «Սպորտը` հանուն հավասար հնարավորությունների» միջոցառումների նպատակն է հանրության ուշադրությունը հրավիրել հաշմանդամություն ունեցող անձանց համար հավասար հնարավորություններ ստեղծելու գաղափարին:
         Այս տարի Լևոն Արոնյանի հետ մրցեցին Երևանի ներառական կրթություն իրականացնող դպրոցների աշակերտները:

12.12.2014

Տ. Պետրոսյանի անվ. շախմատի տան արագ շախմատի եզրափակիչ մրցաշար

        Դեկտեմբերի 21-ին  կանցկացվի Տ. Պետրոսյանի անվ. շախմատի տան արագ շախմատի եզրափակիչ մրցաշարը:
      Կանոնադրության հետ կարող եք ծանոթանալ այտեղ` http://chesshouse.am/files/rapid_f.pdf:  
 
      Խաղերի սկիզբը` դեկտեմբերի 21-ին, ժամը` 11:00-ին:
      Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ` 

                                                       

03.12.2014

Տ. Պետրոսյանի անվ. շախմատի տան  եզրափակիչ մրցաշար

        Դեկտեմբերի 11-20-ը  կանցկացվի Տ. Պետրոսյանի անվ. շախմատի տան եզրափակիչ մրցաշարը:
      Կանոնադրության հետ կարող եք ծանոթանալ այտեղ` http://chesshouse.am/files/Final.pdf 

      Խաղերի սկիզբը` դեկտեմբերի 12-ին, ժամը` 16:00-ին:
      Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ` 

                                                       

 23.11.2014

Երևանի վետերանների միջհամայնքային արագ շախմատի մրցաշար

   Մրցաշարին մասնակցում էին Երևանի 8 համայնքների` 24 վետերան շախմատիստներ:
   Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`                  

                                         

 23.11.2014

Բանկային աշխատողի օրվան նվիրված մրցաշար

   Այսօր շախմատի տանը անցկացվեց Կենտրոնական բանկի կողմից կազմակերպված բանկային աշխատողի օրվան նվիրված արագ շախմատի մրցաշարը: 


կարդալ ավելին

 

 20.11.2014

Կենտրոն համայնքի հանրակրթական դպրոցների առաջնություն

   Այսօր շախմատի տանը անցկացվեց ՀՀ ոստիկանության կենտրոն վարչական շրջանի վետերանների խորհրդի և անչափահասների բաժանմունքի կողմից կազմակերպված հանրակրթական դպրոցների աշակերտների շախմատի թիմային առաջնությունը: Մրցանակային տեղեր զբաղեցրին` 
1-ին տեղ` թիվ 19 դպրոց
2-րդ տեղ` թիվ 114 դպրոց
3-րդ տեղ` թիվ 67 դպրոց:
                                   

 

19.11.2014

 

1-ին կարգի որակավորման մրցաշար

   Դեկտեմբերի 2-11-ը կանցկացվի 1-ին կարգի որակավորման մրցաշար:
    Խաղերի սկիզբը` դեկտեմբերի 2-ին, ժամը` 16:00-ին:

   Կանոնադրության հետ կարող եք ծանոթանալ այտեղ`  http://chesshouse.am/files/1-in_k..pdf :

    Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`                  

                                           

16.11.2014

"Քաղաքապետի գավաթ" - 2014

   Այսօր Տ. Պետրոսյանի անվան շախմատի տանը անցկացվեց "Քաղաքապետի գավաթ - 2014" արագ շախմատի եզրափակիչ մրցաշարը: Մրցաշարն անցկացվեց նոկաուտ համակարգով: 16 մասնակիցներից 12-ը գրոսմայստերներ էին: Հաղթող ճանաչվեց օլիմպիական չեմպիոն, գրոսմայստեր Տիգրան Լ. Պետրոսյանը:
   
                       ՈՒՂԻՂ ՄԻԱՑՈՒՄ 1
                   
                                            

07.11.2014

2-րդ կարգի որակավորման մրցաշար

   Նոյեմբերի 17-26-ը կանցկացվի 2-րդ կարգի որակավորման մրցաշար:
    Խաղերի սկիզբը` նոյեմբերի 17-ին, ժամը` 16:00-ին:

   Կանոնադրության հետ կարող եք ծանոթանալ այտեղ` http://chesshouse.am/files/2-rd_k..pdf  :

    Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`                  

                                                  

 29.10.2014

Շնորհավորում ենք

  Մամիկոն Ղարիբյանին Վրաստանի Բաթումի քաղաքում ավարտված Եվրոպայի պատանիների   առաջնությունում ոսկե, 
  Արամ Հաոբյանին և Մարիամ Մկրտչյանին` արծաթե մեդալներ նվաճելու առթիվ:


 26.10.2014

Ռաֆայել Վահանյանի խաղաշարը վետերան և պատանի շախմատիստների հետ

 Միջազգային գրոսմայստերը շախմատի տան դահլիճում միաժամանակյա խաղաշար անցկացրեց 14 խաղատախ- տակների վրա: Խաղաշարին մասնակցում էին տասնմեկ` պատանի և երեք` վետերան  շախմատիստներ: Գրոսմայստերը հաղթեց 13.0-1.0 հաշվով:

 26.10.2014

Հակոբ Մոկացյանի հուշամրցաշարը

  Չրրորդ անգամ շախմատի տան դահլիճում անցկացվեց հանրապետության վաստակավոր մարզիչ Հակոբ Մոկացյանի հիշատակին նվիրված արագ շախմատի մրցախաղ վետերան և պատանի շախմատիստերի միջև:

                                                                          Կարդալ ավելին

21.10.2014

3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար

   Նոյեմբերի 3-11-ը կանցկացվի 3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար:
    Խաղերի սկիզբը` նոյեմբերի 3-ին, ժամը` 16:00-ին:

   Կանոնադրության հետ կարող եք ծանոթանալ այտեղ` http://www.chesshouse.am/files/3-.pdf :

    Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`                  

1-ին խումբ`          2-րդ խումբ`

17.10.2014

Տ. Պետրոսյանի քանդակի բացման արարողությունը

   Այսօր շախմատի տանը տեղադրվեց աշխարհի 9-րդ չեմպիոն Տիգրան Պետրոսյանի կիսանդրին: 
   Հեղինակ` Արա Սարգսյան (1965 թ.):

   Բացման արարողությանը ներկա էին Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանը և ՖԻԴԵ-ի նախագահ Կիրսան Իլյումժինովը:

                                                 

08.10.2014

4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար

   Հոկտեմբերի 17- 26-ը կանցկացվի 4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար:
    Խաղերի սկիզբը` հոկտեմբերի 17-ին, ժամը` 16:00-ին:

    Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

                                                 

29.09.2014

Շախմատի տան 1/2 եզրափակիչ մրցաշար
/արագ շախմատ/

   Սեպտեմբերի 28-ին  անցկացվեց  շախմատի տան արագ շախմատի մրցաշարը:
       Ինը մասնակիցներ իրավունք ստացան մասնակցելու եզրափակչին:

                                                  

24.09.2014

"ԱՇՈւՆ 2014"

   Հոկտեմբերի 7- 16-ը կանցկացվի միջազգային վարկանիշի հաշվարկով  մրցաշար /2-րդ փուլ/:
       Մասնակցում են 1-ին փուլից ընտրություն անցած  և միջազգային վարկանիշով շախմատիստները:
       Խաղերի սկիզբը` հոկտեմբերի 7-ին, ժամը` 15:30-ին:

      Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

                                                 

22.09.2014

Վետերան շախմատիստների արագ շախմատի մրցաշար նվիրված անկախության օրվան

   Սեպտեմբերի 21-ին   Տ. Պետրոսյանի անվան շախմատի տանը անցկացվեց վետերան շախմատիստների  արագ շախմատի մրցաշար:
       Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

                                                                                      

16.09.2014

Շախմատի տան 1/2 եզրափակիչ մրցաշար
/արագ շախմատ/

   Սեպտեմբերի 28-ին  ժամը 11:00-ին Տ. Պետրոսյանի անվան շախմատի տանը կանցկացվի արագ շախմատի մրցաշար:
       Մասնակցում են վարկանիշ չունեցող և արագ շախմատի մինչև 220 վարկանիշով շախմատիստները:
Կանոնադրության հետ կարող եք ծանոթանալ այտեղ` http://www.chesshouse.am/files/rapid_1-2.pdf : 

      Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

                                                   

16.09.2014

Արագ շախմատի մրցաշար նվիրված անկախության օրվան

   Սեպտեմբերի 21-ին  ժամը 11:00-ին Տ. Պետրոսյանի անվան շախմատի տանը կանցկացվի արագ շախմատի մրցաշար:
       Կարող են մասնակցել բոլոր ցանկացողները:
       Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

                                                      

01.09.2014

Տ. Պետրոսյանի անվ. շախմատի տան 1/2 եզրափակիչ մրցաշար

        Սեպտեմբերի 15-ից 25-ը  կանցկացվի Տ. Պետրոսյանի անվ. շախմատի տան 1/2 եզրափակիչ մրցաշարը:
      Կանոնադրության հետ կարող եք ծանոթանալ այտեղ` http://www.chesshouse.am/files/1-2_f.pdf

      Խաղերի սկիզբը` սեպտեմբերի 16-ին, ժամը` 16:00-ին:
      Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ` 

                                                        Կարդալ ավելին 

31.07.2014

Տ. Պետրոսյանի անվ. շախմատի տան 1/4 եզրափակիչ մրցաշար

        Օգոստոսի 20-29-ը  կանցկացվի Տ. Պետրոսյանի անվ. շախմատի տան 1/4 եզրափակիչ մրցաշարը:
      Կանոնադրության հետ կարող եք ծանոթանալ այտեղ` http://chesshouse.am/files/1-4.pdf

      Խաղերի սկիզբը` օգոստոսի 20-ին, ժամը` 11:00-ին:
      Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

                                                      Կարդալ ավելին 

10.07.2014

Տ. Պետրոսյանի անվ. շախմատի տան 1/8 եզրափակիչ մրցաշար

        Օգոստոսի 4-13-ը  կանցկացվի Տ. Պետրոսյանի անվ. շախմատի տան 1/8 եզրափակիչ մրցաշարը:
      Մասնակցում են 2-րդ , առանց վարկանիշի 1-ին կարգային , ինչպես նաև 1/16 եզրափակիչ մրցաշարից իրավունք ստացած  շախմատիստները:

      Խաղերի սկիզբը` օգոստոսի 4-ին, ժամը` 11:00-ին:
      Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

                                              

10.07.2014

Տ. Պետրոսյանի անվ. շախմատի տան 1/16 եզրափակիչ մրցաշար

      Ավարտվեց 1/16 եզրափակիչ մրցաշարը:
      13 շախմատիստներ իրավունք ստացան մասնակցելու շախմատի տան 1/8  եզրափակիչ մրցաշարին:

Կարդալ ավելին  

17.06.2014

   Մրցաշար նվրված Տ. Պետրոսյանի ծննդյան
85-ամյակին 

  Վետերան շախմատիստերը ծաղիկներ դրեցին
Տ. Պետրոսյանի հուշարձանին, այնուհետև մասնակցեցին աշխարհի 9-րդ չեմպիոն Տ. Պետրոսյանի ծննդյան 
85-ամյակին նվիրված  մրցաշարին:

30.05.2014

Տ. Պետրոսյանի անվ. շախմատի տան 1/16 եզրափակիչ մրցաշար

        Հուլիսի 1-10-ը  կանցկացվի Տ. Պետրոսյանի անվ. շախմատի տան 1/16 եզրափակիչ մրցաշարը:
      Մասնակցում են 3-րդ կարգային շախմատիստները:

      Խաղերի սկիզբը` հուլիսի 1-ին, ժամը` 11:00-ին:
      Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

                                                   

12.05.2014

"ԱՄԱՌ-2014" 

       Մրցաշարը կանցկացվի  հունիսի 14-23-ը  2 խմբով`
 1-ին խումբ
  - մասնակցում են մինչև 2050 ազգային վարկանիշ ունեցող (այդ թվում և առանց վարկանշի` տեղերը սահմանափակ են) շախմատիստները: 
 2-րդ խումբ  - մասնակցում են  2050 և ավելի  ազգային վարկանիշով  շախմատիստները:
      2-րդ խմբի տաս մասնակիցներ` ովքեր չունեն միջազգային վարկանիշներ, իրավունք կստանան մասնակցելու "ԱՇՈՒՆ-2014" մրցաշարին:
      Խաղերի սկիզբը` հունիսի 14-ին, ժամը` 15:00-ին:

Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

        1-ին խումբ`         2-րդ խումբ `             

30.05.2014

Հայաստանի ակումբային 9-րդ առաջնություն

  Հունիսի 9-13-ը կանցկացվի Հայաստանի ակումբային      9-րդ առաջնությունը: 
  Մրցաշարի կանոնադրությանը կարող եք ծանոթանալ այստեղ`   
       
  Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

                                                     

27.05.2014

Արագ շախմատի մրցաշար

       Մայիսի  28-ին ժամը 11:00-ին Տ. Պետրոսյանի անվան շախմատի տանը կանցկացվի արագ շախմատի մրցաշար:
       Կարող են մասնակցել բոլոր ցանկացողները:
       Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

                                                       

27.05.2014

3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար

        Հունիսի 4-ից  12-ը  կանցկացվի 3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար:
        Խաղերի սկիզբը` հունիսի 4-ին, ժամը` 13:30-ին:
        Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

                                                    

12.05.2014

4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար

        Մայիսի 23-ից հունիսի 2-ը  կանցկացվի 4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար:
        Խաղերի սկիզբը` մայիսի 23-ին, ժամը` 13:00-ին:
        Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

                                                  

06.04.2014

Արագ շախմատի մրցաշար

       Մայիսի  9-ին ժամը 11:00-ին Տ. Պետրոսյանի անվան շախմատի տանը կանցկացվի արագ շախմատի մրցաշար:
       Կարող են մասնակցել բոլոր ցանկացողները:
       Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

                                                    

06.04.2014

Վետերանների արագ շախմատի մրցաշար

       Մայիսի 9-ին ժամը 12:00-ին  կանցկացվի վետերանների արագ շախմատի մրցաշար:
       Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

                                                 

06.05.2014

Խուլ համրերի շախմատի Հայաստանի 2014 թ. առաջնություն

  Ավարտվեց խուլ համրերի շախմատի Հայաստանի
2014 թ. առաջնությունը:
    1-ին տեղ` Հակոբ Հակոբյան 6 միավոր   Երևան

    2-րդ տեղ` Գևորգ Խումյան   6 միավոր   Գյումրի
    3-րդ տեղ` 
 Լևոն Սադյան     5 միավոր   Երևան

02.04.2014

2-րդ կարգի որակավորման մրցաշար

       Ապրիլի 15-25-ը կանցկացվի 2-րդ կարգի որակավորման մրցաշար:
        Խաղերի սկիզբը` ապրիլի 15-ին, ժամը` 16:00-ին:
        Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

       Ա խումբ`           Բ խումբ`    

27.03.2014

3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար

       Ապրիլի 1-9-ը կանցկացվի 3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար:
        Խաղերի սկիզբը` ապրիլի 1-ին, ժամը` 16:00-ին:
        Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

     Ա խումբ`             Բ խումբ`  

17.03.2014

4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար

       Մարտի 18-26-ը կանցկացվի 4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար:
        Խաղերի սկիզբը` մարտի 18-ին, ժամը` 16:00-ին:
        Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

    Ա խումբ`                 Բ խումբ`

22.02.2014

Երևանի պատանիների առաջնություն

    Ավարտվեց Երևանի պատանիների առաջնությունը: Երևանի չեմպիոններին որոշելուց բացի, առաջնությունն  ի հայտ բերեց այն մասնակիցներին, ովքեր իրավունք ստացան մասնակցելու Հայաստանի պատանիների առաջնության կիսաեզրափակիչ մրցաշարին (16-25 մարտի):

 20.02.2014

Շնորհավորում ենք 

  Ռոբերտ Աղասարյանին և Մհեր Հովհաննիսյանին` գրոսմայստերի, Տիգրան Կ. Հարությունյանին և Հայկ Մ. Մարտիրոսյանին` միջազգային վարպետի նորմաներ լրացնելու առթիվ (Դ. Բրոնշտեյնի հուշամրցաշար, Մինսկ,  11 - 19.02.2014) :

 18.02.2014

 "ԳԱՐՈՒՆ - 2014"

    Մարիտի 1-9-ը կանցկացվի " ԳԱՐՈՒՆ-2014" վարկանիշային մրցաշարը: Մրցաշարը կանցկացվի 2 խմբով`
1-ին խումբ - մասնակցում են մինչև 2050 ազգային վարկանիշ ունեցող (այդ թվում և առանց վարկանիշի` տեղերը սահմանափակ են) շախմատիստները:
2-րդ խումբ - մասնակցում են 2051 և ավելի ազգային վարկանիշով շախմատիստները:
Խաղերի սկիզբը` մարտի 1-ին, ժամը` 16:00-ին:
Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

      Ա խումբ`          Բ խումբ`    

 11.02.2014

 Երևանի պատանիների առաջնություն

    Փետրվարի 12-21-ը ժամը 16:00 շախմատի տանը կանցկացվի Երևանի պատանիների առաջնությունը: Մրցաշարը կանցկացվի 4 տարիքային խմբերով:
Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

                                      

1 2 3 4 5 6