Լավագույն տասնյակը
տղամարդկանց
1   Արոնյան Լևոն 2801
2   Մովսիսյան Սերգեյ 2671
3   Հակոբյան Վլադիմիր 2667
4   Սարգսյան Գաբրիել 2657
5   Մելքումյան Հրանտ 2642
6   Պետրոսյան Տիգրան Լ. 2601
7   Հովհաննիսյան Ռոբերտ  2595
8   Փաշիկյան Արման 2594
9   Գրիգորյան Կարեն 2586
10   Անդրիասյան Զավեն 2585
Լավագույն տասնյակը
կանանց
1   Դանիելյան էլինա 2415
2   Մկրտչյան Լիլիթ 2390
3   Գալոյան Լիլիթ 2291
4   Անդրիասյան Սիրանուշ 2281
5   Գևորգյան Մարիա 2262
6   Կուրսովա Մարիա 2259
7   Ղուկասյան Սիրանուշ 2207
8   Ասատրյան Սոնա 2171
9   Բաբայան Արմինե 2166
10   Սարգսյան Աննա Մ. 2160

2015 թ.

2-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
9-18.11.2015

1 Իսրայելյան Ալբերտ
2 Չիչյան Անուշավան
3 Մաթոսյան Միրանուշ

3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
26.10-3.11.2015

1 Մամիկոնյան Լիլիթ
2 Գալստյան Ռուբեն
3 Բաղդասարյան Հայկ
4 Այվազյան Սեդա
5 Հովհաննիսյան Գևորգ
6 Արզաքանցյան Էդիկ
7 Գրիգորյան Մարիամ
8 Ադաշյան Միլենա
9 Առուստամյան Արմեն

10

Բաննահյան Կարեն

Տ. Պետրոսյանի անվ. շախմատի տան պատանիների առաջնության  1/2 եզրափակիչ մրցաշար
2-10.10.2015

1 Վարդանյան Տարոն
2 Պետրոսյան Դավիթ
3 Բաղդասարյան Հայկ
4 Պողոսյան Սամվել
5 Սիմոնյան Աշոտ
6 Պողոսյան Գևորգ
7 Երիցյան Գագիկ
8 Քասարյան Հայկ
9 Միսակյան Նարեկ

    1/16 եզրափակիչ մրցաշար 14-22.07.2015

1 Ավետիսյան Վահագն

3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
2-10.06.2015

1 Ղազարյան Էրիկ
2 Ղամբարյան Արշակ
3 Կարապետյան Սամվել
4 Ղազարյան Ստեփան
5 Կարապետյան Արսեն
6 Թադևոսյան Մեսրոպ
7 Մարտիկյան Նարեկ
8 Հակոբջանյան Հայկ
9 Աբրահամյան Արթուր
10 Մկրտչյան Մարատ
11 Հարությունյան Մելինե
12 Մկրտչյան Էրիկ
13 Դաբաղյան Գրիգորի
14 Պալյուրիս Յանիս
15 Հարությունյան Սամվել
16 Օհանյան Յուրիկ
17 Արշակյան Վաչագան
18 Հակոբյան Դանիել
19 Ավետիսյան Լևոն

    2-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
15-23.04.2015

1 Ասատրյան Արփինե

3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
1-9.04.2015
1 Թևոսյան Նանե
2 Հարությունյան Անդրանիկ
3 Առաքելյան Տիգրան
4 Միկոյան Սուրեն
5 Ղազարյան Արսեն
6 Ուզունյան Դավիթ
7 Ներսիսյան Ռուդիկ
8 Բաղդասարյան Հենրիկ
9 Քոչարյան Հրաչյա
10 Աղազարյան Ալեքսանդր 
11 Նահապետյան Գրիգոր
12 Հարությունյան Իոսիֆ
13 Մարգարյան Դավիթ
14 Գրիգորյան Էդվարդ
15 Ազատյան Էդգար
16 Շմ,ավոնյան Էդգար
17 Առաքելյան Յուրիկ
18 Դավթյան Գոռ   
19 Սեյրանյան Լևոն
20 Մնացականյան Միքայել
21 Արշակյան Գառնիկ
22 Հայրապետյան Խաչատուր
23 Պողոսյան Էրիկ
24 Խաչատրյան Գոռ
25 Հարությունյան Գարիկ
26 Սիմոնյան Հայկ
27 Մարտիրոսյան Վլադիմիր
28 Աբրահամյան Ալեն
29 Սիրեկանյան Մուշեղ
30 Մելքոնյան Ստյոպա
31 Իսրայելյան Լևիկ
32 Մուրադյան Արսեն
33 Հակոբյան Մարիա
34 Դանիելյան Վրեժ