Լավագույն տասնյակը
տղամարդկանց
1   Արոնյան Լևոն 2784
2   Սարգսյան Գաբրիել 2689
3   Հակոբյան Վլադիմիր 2675
4   Մովսիսյան Սերգեյ  2660
5   Մելքումյան Հրանտ 2646
6   Հովհաննիսյան Ռոբերտ  2632
7   Գաբուզյան Հովհաննես 2620
8   Գրիգորյան Կարեն 2616
9   Փաշիկյան Արման 2612
10   Անդրիասյան Զավեն 2602
Լավագույն տասնյակը
կանանց
1   Դանիելյան էլինա 2445
2   Մկրտչյան Լիլիթ 2434
3   Կուրսովա Մարիա 2319
4   Գալոյան Լիլիթ 2296
5   Գևորգյան Մարիա 2257
6   Անդրիասյան Սիրանուշ 2257
7   Բաբայան Արմինե 2202
8   Հայրապետյան Աննա 2184
9   Գաբոյան Սուսաննա 2175
10   Աղաբեկյան Լիանա 2160

Գլխավոր էջ

նորություններ

 

Եվրոպայի պատանիների և աղջիկների առաջնություն

Պրահա, Չեխիա
17-28.08.2016

Ուղիղ միացում

Արդյունքներ և վիճակահանություն

 

ՈՒ Շ Ա Դ Ր ՈՒ Թ Յ ՈՒ Ն       

  Տ. Պետրոսյանի անվան շախմատի տան կողմից բոլոր մրցաշարերի մասնակիցներին  խնդրում ենք ծանոթանալ հետևյալ պարտադիր կանոններին.

  1.  Խաղասկզբից 15 րոպե ուշանալու դեպքում մասնակցին գրանցվում է պարտություն:
  2. Առանց զգուշացման խաղին չներկայանալու դեպքում մասնակիցը հանվում է մրցաշարից:
  3. Անհարգելի մրցաշարը լքած մասնակիցները կզրկվեն մեկ տարվա ընթացքում շախմատի տան մրցաշարերին մասնակցելու իրավունքից (հարգելի է համարվում մինչև հաջորդ խաղափուլի վիճակահանությունը մրցավարին իրազեկելու փաստը):

08.09.2016

4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար

 Հոկտեմբերի 3-12-ը կանցկացվի 4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար:
Խաղերի սկիզբը` հոկտեմբերի 4-ին ժամը 16.00-ին:
Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

                                                

08.09.2015

Տ. Պետրոսյանի անվան շախմատի տան արագ շախմատի 1/2 եզրափակիչ մրցաշարերը կանցկացվեն. 

  • 1-ին մրցաշար` սեպտեմբերի 25-ին,
  • 2-րդ մրցաշար` հոկտեմբերի 16-ին,
  • 3-րդ մրցաշար` հոկտեմբերի 30-ին,
  • 4-րդ մրցաշար` նոյեմբերի 20-ին:
    Խաղերի սկիզբը ժամը 11.00-ից:
         
    Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

                                                 

08.09.2016

"ԱՇՈՒՆ - 2016"

 Սեպտեմբերի  22-ից  հոկտեմբերի 1-ը կանցկացվի  "ԱՇՈւՆ - 2016" մրցաշարը: 
Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

                                                
                                                                           կարդալ ավելին

08.09.2016

ԱՆԿԱԽՈՒԹՅԱՆ ՕՐՎԱՆ ՆՎԻՐՎԱԾ ՄՐՑԱՇԱՐ

 Սեպտեմբերի 21-ին, ժամը 11.00-ից կանցկացվի արագ շախմատի մրցաշար՝ նվիրված անկախության օրվան: Մասնակցում են բոլոր ցանկացողները:
Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

                                               

30.08.2016

Տ. Պետրոսյանի անվ. շախմատի տան 1/2 եզրափակիչ մրցաշար

 Շախմատի տան 1/2 եզրափակիչ մրցաշարը կանցկացվի սեպտեմբերի 8-17-ը:
Մասնակցում են 2001- 2100 վարկանիշը չգերազանող և 1/4 եզրափակիչ մրցաշարից իրավունք ստացած շախմատիստները:
Խաղերի սկիզբը` սեպտեմբերի 22-ին, ժամը՝ 15.30:
        Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

                                                 

30.08.2016

Տ. Պետրոսյանի անվ. շախմատի տան 1/4 եզրափակիչ մրցաշար

 Ավարտվեց 1/4 եզրափակիչ մրցաշարը: 1-13-րդ տեղ զբաղեցրած շախմատիստները իրավունք ստացան մասնակցելու 1/2 եզրափակիչ մրցաշարին, որը կանցկացվի սեպտեմբերի 8-17-ը:

 29.08.2016

Շ Ն Ո Ր Հ Ա Վ Ո Ր Ո Ւ Մ   Ե Ն Ք

Մանուել Պետրոսյանին, Մամիկոն Ղարիբյանին Եվրոպայի պատանեկան առաջնությունում ոսկե մեդալ նվաճելու առթիվ:

10.08.2016

Տ. Պետրոսյանի անվ. շախմատի տան 1/4 եզրափակիչ մրցաշար

 Տ. Պետրոսյանի անվ. շախմատի տան 1/4 եզրափակիչ մրցաշարը կանցկացվի օգոստոսի 20-29-ը: 
Մասնակցության իրավունք ունեն 2000-ը չգերազանցող վարկանիշով, ինչպես նաև 1/8 եզրափակիչ մրցաշարից իրավունք ստացած շախմատիստները:
Խաղերի սկիզբը` օգոստոսի 20-ին, ժամը՝ 11.00: 
        Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

                                              

02.08.2016

Հայաստանի կանանց 72-րդ առաջնության առաջին խմբի մրցաշար

Ավարտվեց Հայաստանի կանանց առաջնության առաջին խմբի մրցաշարը, որին մասնակցեցին 31 շախմատիստուհիներ: Մրցաշարի հաղթող դարձավ Արմինե Բաբայանը՝ 9-ը հնարավորից 8,5 միավոր:

կարդալ ավելին

 29.07.2016

Շ Ն Ո Ր Հ Ա Վ Ո Ր Ո Ւ Մ   Ե Ն Ք

Հայկ Մարտիրոսյանին, Արամ Հակոբյանին,           Շանթ Սարգսյանին, Դավիթ Միրզոյանին,  Արփինե Գրիգորյանին, թիմի մարզիչ Արտաշես Մինասյանին աշխարհի մինչև 16 տ. պատանիների օլիմպիադայում բրոնզե մեդալ նվաճելու առթիվ:

29.07.2016

Տ. Պետրոսյանի անվ. շախմատի տան 1/8 եզրափակիչ մրցաշար

 Տ. Պետրոսյանի անվ. շախմատի տան 1/8 եզրափակիչ մրցաշարը կանցկացվի օգոստոսի 4-13-ը: 
Մասնակցության իրավունք ունեն 2-րդ և առանց վարկանիշի 1-ին կարգյին, ինչպես նաև 1/16 եզրափակիչ մրցաշարից իրավունք ստացած շախմատիստները:
Խաղերի սկիզբը` օգոստոսի 4-ին, ժամը՝ 11.00: 
        Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

                                                

12.07.2016

Հայաստանի կանանց 72-րդ առաջնության առաջին խմբի մրցաշար

Հուլիսի 23-ից օգոստոսի 2-ը կանցկացվի կանանց 72-րդ առաջնության առաջին խմբի մրցաշարը: 
        Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

                                               

կարդալ ավելին

06.07.2016

Տ. Պետրոսյանի անվ. շախմատի տան 1/16 եզրափակիչ մրցաշար

        Տ. Պետրոսյանի անվ. շախմատի տան 1/16 եզրափակիչ մրցաշարը կանցկացվի հուլիսի 14-23-ը:
        Մասնակցության իրավունք ունեն 3-րդ կարգային շախմատիստները:
        Խաղերի սկիզբը` հուլիսի 14-ին ժամը 11.00: 
        Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

                                                

 04.07.2016

Շ Ն Ո Ր Հ Ա Վ Ո Ր Ո Ւ Մ   Ե Ն Ք

        Հայաստանի վետերան շախմատիստներին  աշխահի թիմային առաջնությունում 
1-2-րդ տեղը գրավելու առթիվ:
              
              

01.07.2016

 Սահմանադրության օրվան նվիրված մրցաշար

Հուլիսի 5-ին ժամը 11.00-ին կանցկացվի արագ շախմատի մրցաշար նվիրված Սահմանադրության օրվան:
Մասնակցում են բոլոր ցանկացողները:
Ցուցակագրումը մինչև հուլիսի 4-ը:
Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

                                            

կարդալ ավելին