Լավագույն տասնյակը
տղամարդկանց
1  Արոնյան Լևոն 2767
2  Սարգսյան Գաբրիել 2689
3  Մելքումյան Հրանտ 2660
4  Հակոբյան Վլադիմիր 2650
5  Հովհաննիսյան Ռոբերտ 2637
6  Մովսիսյան Սերգեյ 2629
7 Մարտիրոսյան Հայկ 2607
8  Գաբուզյան Հովհաննես 2605
9  Անդրիասյան Զավեն 2604
10   Փաշիկյան Արման 2599
Լավագույն տասնյակը
կանանց
1   Դանիելյան էլինա 2427
2   Մկրտչյան Լիլիթ 2390
3   Սարգսյան Աննա Մ. 2339
4   Գալոյան Լիլիթ 2285
5   Անդրիասյան Սիրանուշ 2280
6   Կուրսովա Մարիա 2279
7   Գևորգյան Մարիա 2228
8   Ղուկասյան Սիրանուշ 2226
9   Բաբայան Արմինե 2186
10   Գաբոյան Սուսաննա 2111

նորություններ

 

Եվրոպայի կանանց անհատական առաջնություն

Անթալիա, Թուրքիա 
10-23.04.2019

Ուղիղ միացում

Վիճակահանություն 

 
 
Վետերանների աշխարհի
թիմային առաջնություն
 
Ռոդոս, Հունաստան
15-25.04.2019
 
 

12th Annual Karen Asrian

Memorial

    Կանոնադրություններ 

 ARM       RUS       ENG 


Ուղիղ միացում


Արդյունքներ

 

ՈՒ Շ Ա Դ Ր ՈՒ Թ Յ ՈՒ Ն       

  Տ. Պետրոսյանի անվան շախմատի տան կողմից բոլոր մրցաշարերի մասնակիցներին  խնդրում ենք ծանոթանալ հետևյալ պարտադիր կանոններին.

  1.  Խաղասկզբից 15 րոպե ուշանալու դեպքում մասնակցին գրանցվում է պարտություն:
  2. Առանց զգուշացման խաղին չներկայանալու դեպքում մասնակիցը հանվում է մրցաշարից:
  3. Անհարգելի մրցաշարը լքած մասնակիցները կզրկվեն մեկ տարվա ընթացքում շախմատի տան մրցաշարերին մասնակցելու իրավունքից (հարգելի է համարվում մինչև հաջորդ խաղափուլի վիճակահանությունը մրցավարին իրազեկելու փաստը):

 24.06.2019

4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար

 Հուլիսի 2-11-ը կանցկացվի 4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար:
Խաղերի սկիզբը հուլիսի 2-ին ժամը 11:00-ին:
Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ՝                       

                                           

 21.06.2019

Կարեն Ասրյանի 12-րդ հուշամրցաշար

  Միջազգային վարպետ Շանթ Սարգսյանը եզրափակիչ տուրում ոչ-ոքի խաղաց գրոսմայստեր Հովիկ Հայրապետյանի հետ և դարձավ Կարեն Ասրյանի 12-րդ հուշամրցաշարի միանձնյա հաղթող: Նրանից կես միավորով հետ մնացին՝ ուկրաինացի Վլադիմիր Օնիշչուկը, Հովիկ Հայրապետյանը և միջազգային վարպետ Դավիթ Շահինյանը, որոնք էլ համապատասխանաբար զբաղեցրին 2-4-րդ տեղերը:

17.06.2019

Տիգրան Պետրոսյանի հուշամրցաշար

Այսօր շախմատի տանն անցկացվեց աշխարհի 9-րդ չեմպիոն Տիգրան Պետրոսյանի ծննդյան 90-ամյակին նվիրված կայծակնային մրցաշար, որին  մասնակցում էին 30 շախմատիստներ (60+):  Մրցաշարի հաղթող ճանաչվեց  Գարիկ Խաչատրյանը, 2-րդը՝ Լյուվիգ Ղարիբյանն էր, երրորդ հորիզոնականը զբաղեցրեց Անուշավան Առաքելյանը:

 17.06.2019

 «Գահերի խաղը»

Այսօր շախմատի տանը տեղի ունեցավ շախմատի աշխարհի 9-րդ չեմպիոն Տիգրան Պետրոսյանի «Գահերի խաղը, ինչպե՞ս հաղթել շախմատում» գրքի հայերեն հրատարակված տարբերակի շնորհանդեսը:

 

 17.06.2019

 

Այսօր շախմատի աշխարհի 9-րդ չեմպիոն Տիգրան Պետրոսյանի
ծննդյան 90-ամյակն է

 12.06.2019

Տիգրան Պետրոսյանի հուշամրցաշար

  Հունիսի 17-ին ժամը 11.00 կանցկացվի աշխարհի 9-րդ չեմպիոն Տիգրան Պետրոսյանի ծննդյան օրվան նվիրված հուշամրցաշար /կայծակնային/: Կարող են մասնակցել 60 և բարձր տարիքով շախմատիստները:
Ցուցակագրումը մինչև հունիսի 14-ը:

Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ՝

 

 11.06.2019

ԱՄԱՌ 2019

  Հունիսի 21-29-ը կանցկացվի վարկանիշային մրցաշար:
Խաղերի սկիզբը հունիսի 21-ին ժամը՝ 15:00:

Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ՝

 

 11.06.2019

Կարեն Ասրյանի 12-րդ հուշամրցաշար

  Շախմատի տանը մեկնարկեց Կարեն Ասրյանի հիշատակին նվիրված միջազգային բաց առաջնությունը: Մրցաշարին մասնակցում է 8 երկրի 95 շախմատիստ, այդ թվում 14 գրոսմայստեր, 4 միջազգային վարպետ, 2 կանանց միջազգային վարպետ, 6 ՖԻԴԵ-ի վարպետ:

24.05.2019

3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 

Մայիսի 31-ից հունիսի 7-ը կանցկացվի 3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար:
Խաղերի սկիզբը մայիսի 31-ին ժամը 11.00-ին:
Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`
    

 

 22.05.2019

 

ՓԾ շախմատի 2019 թ. առաջնություն

 Մայիսի 21-ին Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տանն անցկացվեց ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության փրկարար ծառայության կառուցվածքային և տարածքային ստորաբաժանումների շախմատի ամենամյա առաջնություն: Առաջնությանը մասնակցելու հնարավորություն էր ստացել 10 փրկարար: Հաղթող ճանաչվեց Սեդրակ Եգանյանը (Արագածոտնի ՄՓՎ)՝ 9 հնարավորից 8 միավոր: Երկրորդը Սարգիս Կյուրեղյանն Էր (ՓՈՒՎ)՝ 7,5 միավոր և երրորդը հորիզոնականը զբաղեցրեց Էդան Սնգրյանը (ՔՊ)՝ 6 միավոր:

 21.05.2019

Խուլ համրերի  Հայաստանի 2019 թ. առաջնություն

   Շախմատի տանն անցկացված Խուլ համրերի Հայաստանի առաջնությունում հաղթող ճանաչվեց Վանաձորի ներկայացուցիչ Սարգիս Աթաբեկյանը, արծաթե մեդալը բաժին հասավ Երևանցի  Հակոբ Հակոբյանին, երրորդ մրցանակակիր դարձավ Երևանը ներկայացնող մեկ այլ մասնակից՝ Սարո Մելքոնյանը:

20.05.2019

  Հ Ա Յ Տ Ա Ր Ա Ր Ո Ւ Թ Յ Ո Ւ Ն


Մայիսի 28-ին կանցկացվի արագ շախմատի մրցաշար՝ նվիրված Հայաստանի Առաջին Հանրապետության օրվան:
Խաղերի սկիզբը՝ մայիսի 28-ին ժամը` 11.00:
Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`
    

 

19.05.2019

             Հ Ա Յ Տ Ա Ր Ա Ր ՈՒ Թ Յ ՈՒ Ն 

 Տ.Պետրոսյանի անվան շախմատի տանը մայիսի 23-ից հունիսի 1-ը  կանցկացվի Երևանի 89-րդ առաջնությունը: 
Խաղերի սկիզբը՝ ժամը 15.00-ին:
Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

19.05.2019

4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 

Մայիսի 22-30-ը կանցկացվի 4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար:
Խաղերի սկիզբը մայիսի 22-ին ժամը 11.00-ին:
Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`
    

 

07.05.2019

                 Հ Ա Յ Տ Ա Ր Ա Ր Ո Ւ Թ Յ Ո Ւ Ն
Տ. Պետրոսյանի անվան շախմատի տանը մայիսի 9-ին կանցկացվի արագ շախմատի մրցաշար՝ նվիրված Հաղթանակի օրվան:
Խաղերի սկիզբը՝ մայիսի 9-ին ժամը` 11.00:
Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`
    

 

02.05.2019

Հայաստանի կանանց առաջնության կիսաեզրափակիչ մրցաշար

Մրցաշարը կանցկացվի մայիսի 10-20-ը:
Մասնակցության իրավունք ունեն  երկրորդ, առաջին և մինչև 2001 ազգային վարկանիշ ունեցող  շախմատիստուհիները:
Հայտերի ներկայացման վերջնաժամկետն է մայիսի 10-ը:
Խաղերի սկիզբը՝ մայիսի 11-ին, ժամը 15.30-ին:
Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

                                                

02.05.2019

             Հ Ա Յ Տ Ա Ր Ա Ր ՈՒ Թ Յ ՈՒ Ն 

Մայիսի 11-19-ը  Տ.Պետրոսյանի անվան շախմատի տանը կանցկացվի Երևանի 89-րդ առաջնության կիսաեզրափակիչ մրցաշարը: 
Խաղերի սկիզբը՝ ժամը 15.30-ին:
Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`


կարդալ ավելին

17.04.2019

1-ին կարգի որակավորման մրցաշար 

Ապրիլի 30-ից  մայիսի 8-ը կանցկացվի 1-ին կարգի որակավորման մրցաշար:
Խաղերի սկիզբը ապրիլի 30-ին ժամը 16.00-ին:
Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`
    

 

09.04.2019

Հայաստանի պատանիների և աղջիկների առաջնություններ

Մրցաշարը կանցկացվի ապրիլի 13-22-ը Հայաստանի շախմատի ակադեմիայում:
Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`  

                                                    

09.04.2019

2-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 

Ապրիլի 17-27-ը կանցկացվի 2-րդ կարգի որակավորման մրցաշար:
Խաղերի սկիզբը ապրիլի 17-ին ժամը 16.00-ին:
Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`
    

 

27.03.2019

3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 

Ապրիլի 3-12-ը կանցկացվի 3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար:
Խաղերի սկիզբը ապրիլի 3-ին ժամը 16.00-ին:
Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`
    

 

19.03.2019

Հայաստանի պատանիների և աղջիկների առաջնության կիսաեզրափակիչ մրցաշար

Մրցաշարը կանցկացվի մարտի 23-31-ը Հայաստանի շախմատի ակադեմիայում:
Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`  

                                                    

19.03.2019

 Վետերան շախմատիստների Հայաստանի առաջնություն

Առաջնությունը կանցկացվի մարտի 22-31-ը , երկու տարիքային խմբերով՝ 50+ և 65+:
Խաղերի սկիզբը մարտի 23-ին ժամը 15.00-ին:
Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`
    

 

 18.03.2019

ՀՀ բիզնես ոլորտի, տեղեկատվական տեխնոլոգիաների, հեռահաղորդակցության և ֆինանսաբանկային  ընկերությունների միջև արագ շախմատի 16-րդ սիրողական առաջնություն

   Առաջնությանը մասնակցում էին  40 շախմատիստներ, որոնք ներկայացնում էին 9 ֆինանսաբանկային և բիզնես ոլորտի ընկերություններ:

                                                                                     կարդալ ավելին 

06.03.2019

4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 

Մարտի 14-22-ը կանցկացվի 4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար:
Խաղերի սկիզբը մարտի 14-ին ժամը 16.00-ին:
Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`
    

 

21.02.2019

<<ԳԱՐՈՒՆ - 2019>>

Մարտի 1-9-ը կանցկացվի վարկանիշային մրցաշարը:
Խաղերի սկիզբը մարտի 1-ին ժամը 16.00-ին:
Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`
    

 

կարդալ ավելին        

13.02.2019

3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 

Փետրվարի 19-27-ը կանցկացվի 3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար:
Խաղերի սկիզբը փետրվարի  19-ին ժամը 16.00-ին:
Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`
    

 

29.01.2019

4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 

Փետրվարի 6-14-ը կանցկացվի 4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար:
Խաղերի սկիզբը փետրվարի  6-ին ժամը 16.00-ին:
Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`
    

 

23.01.2019

             Հ Ա Յ Տ Ա Ր Ա Ր ՈՒ Թ Յ ՈՒ Ն 

Ս.թ. հունվարի 24-ից փետրվարի 2-ը Տ.Պետրոսյանի անվան շախմատի տանը կանցկացվեն Երևանի պատանիների մինչև 10 և 12 տ. առաջնության կիսաեզրափակիչ մրցաշարերը: 
Խաղերի սկիզբը՝ ժամը 16.00-ին:
Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

                                       

10.01.2019

Հայաստանի արագ շախմատի առաջնություն նվիրված Աշոտ Անաստասյանի հիշատակին

Առաջնությունը կանցկացվի հունվարի 22-ին և 23-ին:
Մասնակցության իրավունք ունեն  231 և բարձր վարկանիշ ունեցող շախմատիստները:
Հայտերի ներկայացման վերջնաժամկետն է հունվարի 21-ը:
Խաղերի սկիզբը՝ ժամը 14.00-ին:

                                                 

09.01.2019

Հայաստանի արագ շախմատի առաջնության կիսաեզրափակիչ մրցաշար

Հայաստանի արագ շախմատի կիսաեզրափակիչ մրցաշարը կանցկացվի հունվարի 19-ին:
Մասնակցության իրավունք ունեն մինչև 231 վարկանիշ ունեցող շախմատիստները: 1-15-րդ տեղեր զբաղեցրած շախմատիստներն իրավունք կստանան մասնակցելու եզրափակիչ մրցաշարին:
Հայտերի ներկայացման վերջնաժամկետն է հունվարի 15-ը:
Խաղերի սկիզբը՝ ժամը 11.00:

                                                  

03.01.2019

                Հայաստանի առաջնություններ
                       /բարձրագույն խումբ/

 Հունվարի 11-21-ը կանցկացվեն  Հայաստանի տղամարդկանց 79-րդ եւ կանանց 74-րդ առաջնությունները:
Մրցաշարերի բացման հանդիսավոր արարողությունները տեղի կունենան հունվարի 11-ին` ժամը 15:00-ին:

01.01.2019

Շնորհավոր Ամանոր և Սուրբ ծնունդ

        
    
Շնորհավորում ենք բոլորի Նոր Տարին և Սուրբ ծնունդը, ցանկանում ենք առողջություն, երջանկություն, նորանոր հաջողություններ:

կարդալ ավելին